Üye Girişi Yeni Üyelik Şifremi Unuttum
Konu Başlıkları
::.. Gizlilik İlkesi
::.. Hakkımızda
::.. Güvenlik İlkeleri
::.. Tüketici Hakları
::.. İletişim Bilgileri
::.. Sıkça Sorulanlar
::.. Müşteri Hizmetleri
::.. Satış Sözleşmesi
Hakkımızda

Türkiye’nin belki de en eski aile sirketi kabul edilebilecek olan kurulusumuz;
1700’lü yılların başında zeytinyağı, zeytin, incir ve palamut ticareti ile iştigal etmekteydi.Elimizdeki o dönemin Osmanlı maliyesine tekabül eden birime verilmiş gelir beyannamelerinde bu belirtilmektedir.

Zeytinyağı o dönemlerde dünyanın en büyük ticaret mallarındandır.Deve sırtlarında HAVRAN’daki fabrikamızdan AKÇAY’daki limana oradan da iTALYA, SELANiK , iSTANBUL, SiNOP yoğunlukta olmak üzere birçok limana sevkiyat yapıldığı  ve çeşitli ülkelere ihraç edildiği Osmanlıca yazılmış belgelerle elimizde mevcuttur.

Cumhuriyet döneminde ise birçok alınmış ödüller ve değerli başarılarla dolu bir geçmişimiz, sanki bir Zeytin, Zeytinyağı ve Ticaret müzesi gibidir. Kuruluşumuz,Cumhuriyet döneminde Edremit Ticaret Odasının 225 nolu kayıtlı firmasıdır..Bu kayıt yaklaşık 1928 yılına tekabül etmektedir. Bu belgenin aslı bizler tarafından itinayla saklanmaktadır.

Yine Cumhuriyet`in kurulduðu o günlerde 1923’de Lozan Konferansının devam ettiği günlerde ATATÜRK konagımızı ve işyerimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır.Üretilen zeytinyağı da 1. İktisad Kongresinde kalite ödülüyle onurlandırılmıştır.
  Havran’daki eski fabrikamizin ilk projesi o günün en ileri mimari teknigiyle çizilmis olup bugün asli hala elimizdedir.
Fransiz kültürünün hakim olduğu o dönemlerde aile bireyi yöneticilerimiz kartvizit bastirmislar ve Fransiz kültürünün etkisiyle kartvizit yazilari Fransizca ve Osmanlica olarak yazilmistir.

Bugün Havran-Balikesir yolu 1. km Karalar mevkiindeki fabrikamizda sizlere zeytinyagi, turşu ve zeytin mamullerimizi iki asirdan fazla olan tecrübe ve bilgi birikimimizle, temeli SAGLIK ,LEZZET ,DOGALLIK olan kaliteli ürünlere dönüstürülmekte,sizlere mükemmel ürünler sunulmaktadir.